Badminton na Výstavišti - první badmintonová hala v Českých Budějovicích

Badminton na Výstavišti

Badmintonová hala pro veřejnost v Českých Budějovicích

Badminton na Výstavišti - první badmintonová hala v Českých Budějovicích

Rezervovat
kurt

Pravidla badmintonové ligy jednotlivců

Jak to funguje

Účastníci Ligy budou rozděleni do skupin po 5 hráčích (v poslední skupině se může počet hráčů lišit). V rámci skupiny musí každý s každým sehrát v průběhu kola jeden zápas. Kolo trvá pět týdnů, takže na každého vychází přibližně jeden zápas za týden.

Na konci kola se podle výsledků zápasů sestaví žebříček. Před vytvořením nových skupin budou všechny nesehrané zápasy nebo nenahlášené výsledky pro oba soupeře hodnoceny, jako by skončily 0:21, 0:21. Pokud se některý zápas neodehraje vinou jednoho z hráčů, bude jeho výsledek kontumován ve prospěch druhého hráče. Je tedy v zájmu každého hráče, aby odehrál všechny zápasy. V případě, že zjistíte, že byl nějaký výsledek zapsán nesprávně, informujte o tom prosím neprodleně recepci.

Nové skupiny se vytvoří tak, že první dva hráči postoupí o skupinu výš, poslední dva klesnou o skupinu níž a prostřední hráč zůstane ve své skupině. Díky tomu má každý hráč šanci poznávat stále nové soupeře a pokud se bude zlepšovat, bude stoupat žebříčkem stále výš.

Pravidla

Zápasy Ligy se řídí standardními pravidly badmintonu. Dodržování pravidel si hlídají sami hráči. Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů, s vítězstvím o dva body (maximálně 30:29). Samozřejmě není problém, pokud se více hráčů ze stejné skupiny domluví a sehrají své zápasy v jeden den. Výsledek zápasu zapíšete do výsledkových listů, které obdržíte na recepci. Průběžné výsledky můžete sledovat ve facebookové skupině Badmintonová liga České Budějovice, konečné výsledky naleznete na našem webu v sekci Liga.

Pro žebříček pořadí ve skupině jsou prvním kritériem získané body za vítězné zápasy. Při bodové shodě je druhým kritériem Sonnenborn-Bergerův systém (v tabulce ve sloupci SB), který hráči sčítá body poražených soupeřů (tj. hráč, který porazil těžší soupeře, bude v žebříčku výš). Třetím kritériem je poměr setů (5:4 je tedy lepší než 6:5). V případě, že je i poměr setů shodný, rozhoduje poměr míčků.

Liga je určena pro hráče, kteří již minimálně 5 let nejsou registrováni v republikovém ani zahraničním badmintonovém sva­zu.

Startovné

Startovné za jedno kolo Ligy (jeden měsíc) je 80 Kč. Hráči si platí při každém zápasu pronájem kurtu. Startovné je nevratné (i v případě, že se příslušné zápasy neodehrají). Startovné je nutné vždy zaplatit před začátkem aktuálního kola.

Jak kontaktovat hráče

Zápasy si hráči domlouvají sami. Každý hráč musí mít ve své registraci uveden alespoň jeden kontaktní údaj (mobil, e-mail), jehož prostřednictvím se můžete navzájem kontaktovat.

Každý hráč si sám hlídá, které zápasy mu ještě zbývají odehrát. Doporučené pořadí zápasů najdete na facebooku Ligy; slouží jen pro Vaši orientaci. Platí dohoda, že hráč, který je v rozpisu zápasů uveden jako první (“domácí”), se zároveň stará o organizaci, tj. kontaktuje soupeře a rezervuje kurt.

Jak se zapojit do Ligy

Do Ligy se můžete přihlásit vyplněním dotazníku v hale na recepci nebo online. Hráčem Ligy se můžete stát vždy na začátku kola, které trvá přibližně pět týdnů.

Obvykle bývá nový hráč zařazen do nejnižší skupiny. V odůvodněných případech (tj. například znáte některého z hráčů Ligy a víte, že je výkonnostně na přibližně stejné úrovni) můžete požádat o zařazení do vyšší skupiny, řešit to budeme individuálně.

Před začátkem ligového kola je nutné zaplatit startovné.

Jak přerušit účast v Lize

Pokud jste hráčem Ligy, ale víte, že v příslušném kole (kolech) nebudete moci sehrát potřebné zápasy, informujte nás o této skutečnosti e-mailem hala@mintcb.cz nebo osobně. Pro následující kolo zůstanete v pořadí hráčů na stejném místě (tj. jako kdyby k přerušení nedošlo), za každé další kolo se v pořadí propadnete o pět míst. Vaši soupeři ve skupině budou o Vaší nepřítomnosti a Vašem návratu do Ligy informováni e-mailem. Hráči, kteří nemají zaplacené startovné na příští kolo jsou automaticky vyřazeni z Ligy.

Jak ukončit účast v Lize

Pokud se rozhodnete, že už nechcete být hráčem Ligy, rovněž nás prosím o této skutečnosti informujte, abychom mohli Vaše jméno vyřadit a soupeři z Vaší skupiny Vás už zbytečně nekontaktovali. Pokud je to jen trochu možné, neukončujte svou účast v průběhu kola, ale vždy odehrajte všechny své zápasy příslušného kola.

Věříme, že Vás Liga bude bavit a bude přínosem pro kvalitu Vaší hry. Pokud se nám (a především Vám) podaří celou soutěž dobře rozběhnout, rádi bychom uvedli v život i další možnosti – například Ligu pro hráče čtyřhry, speciální turnaje jen pro hráče Ligy atd.

Turnaje


Kalendář akcí

Termíny turnajů, ligových kol, kempů ...Badminton na Výstavišti

Výstaviště České Budějovice, pavilon B1
+420 380 830 617

mapa


Naši partneři
 • RUN Czech
 • WIP REKLAMA ... my děláme reklamu
 • Sportovní klub Badminton Český Krumlov
 • SportObchod.cz
 • ČEVAK a.s.

Přijímáme platební karty
 • Visa
 • Visa
 • Visa
 • Visa
 • Visa
 • Visa

Veškeré informace obsažené v této webové prezentaci jsou pouze nezávazné.
© 2013 - 2024 Badminton na Výstavišti
 
Nahoru