Badminton na Výstavišti - první badmintonová hala v Českých Budějovicích

Badminton na Výstavišti

Badmintonová hala pro veřejnost v Českých Budějovicích

Badminton na Výstavišti - první badmintonová hala v Českých Budějovicích

Rezervovat
kurt

Pravidla ligy párů

Jak to funguje

Do Badmintonové ligy párů se hlásí dvoučlenné týmy v libovolném složení (žena + žena, muž + muž, žena + muž). Každý hráč smí hrát pouze v jednom týmu pro čtyřhru a jednom týmu pro smíšenou čtyřhru (nejvýše tedy ve dvou týmech). Jednotlivé týmy jsou seřazeny do žebříčku pořadí podle výkonnosti, ovšem bez ohledu na složení týmu (tj. mužské, ženské i smíšené týmy hrají dohromady).

Na základě žebříčku jsou z týmů utvořeny dvojice, přičemž každá dvojice týmů musí v rámci ligového kola sehrát vzájemný zápas. Jedno kolo trvá dva týdny, přičemž zápas je třeba odehrát vždy nejpozději v pátek, abychom během víkendu mohli nalosovat nové dvojice. Pokud se zápas neodehraje, převádí se do dalšího kola (tj. týmu nebude nalosován nový soupeř, dokud neodehraje vypsaný zápas). Je tedy v zájmu každého týmu, aby svůj zápas v rámci kola odehrál – ale pokud to z časových nebo jiných důvodů nestihne, zápas se jednoduše převede do dalšího kola.

Losování soupeřících dvojic se řídí následujícími pravidly:

 • utkávají se spolu týmy, které jsou si v žebříčku nejblíže
 • při lichém počtu týmů nehraje tým, který je v žebříčku nejníže
 • nemohou být proti sobě postaveny týmy, v nichž je stejný hráč
 • nemohou proti sobě být postaveny týmy, které spolu hrály minulý nebo předminulý zápas (tím je zajištěno, že se spolu stejné týmy nebudou utkávat příliš často)
 • tým, který byl nalosován jako lichý, nemůže být nalosován jako lichý pro minimálně dvě následující kola

V případě, že zjistíte, že byl nějaký výsledek zapsán nesprávně, informujte o tom prosím neprodleně recepci.

Týmy postupují žebříčkem na základě dosažených vítězství, díky tomu mají hráči šanci poznávat stále nové soupeře.

Pravidla

Zápasy Ligy se řídí standardními pravidly badmintonu. Dodržování pravidel si hlídají sami hráči. Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů, s vítězstvím o dva body (maximálně 30:29). Výsledek zápasu zapíšete do výsledkových listů, které obdržíte na recepci. Průběžné výsledky můžete sledovat ve facebookové skupině Badmintonová liga České Budějovice, konečné výsledky naleznete na našem webu v sekci Liga.
Je zakázáno hrát zápasy v jiném týmovém složení, případně sehrát zápas bez účasti jednoho z členů týmu (tj. jako trojhru).

Jak kontaktovat hráče

Zápasy si hráči domlouvají sami. Každý hráč musí mít ve své registraci uveden alespoň jeden kontaktní údaj (mobil, e-mail), jehož prostřednictvím se můžete navzájem kontaktovat.
Platí dohoda, že tým, který je v rozpisu zápasů uveden jako první (“domácí”), se zároveň stará o organizaci, tj. kontaktuje soupeře, rezervuje kurt a vybírá míčky.
Délka rezervace kurtů závisí na vzájemné dohodě týmů. Z našich zkušeností vyplývá, že čtyřhrové zápasy obvykle trvají déle než zápasy ve dvouhře, a proto doporučujeme rezervovat si kurt alespoň na hodinu, za půl hodiny se deblový zápas nemusí stihnout odehrát.

Jak se zapojit do Ligy

Do Ligy se hlásí vždy celé týmy. Přihlásit se můžete v hale na recepci nebo online. Do Ligy budete zařazeni při dalším losování, tj. nejpozději za dva týdny.
Obvykle bývá nový tým zařazen na konec žebříčku. V odůvodněných případech (tj. například znáte některé z hráčů Ligy a víte, že jste výkonnostně na přibližně stejné úrovni) můžete požádat o vyšší zařazení, řešit to budeme individuálně.

Jak ukončit účast v Lize

Pokud se rozhodnete, že už nechcete hrát Ligu, rovněž nás prosím o této skutečnosti informujte, abychom mohli Vaše jméno vyřadit a soupeři Vás už zbytečně nekontaktovali. Pokud je to jen trochu možné, neukončujte svou účast v průběhu kola, ale vždy odehrajte předepsaný zápas.

Věříme, že Vás Liga bude bavit a bude přínosem pro kvalitu Vaší hry.

Turnaje


Kalendář akcí

Termíny turnajů, ligových kol, kempů ...

Důležité


Léto s badmintonem 2021

Už se Vaše děti těší na léto? Přihlaste je na příměstský dětský tábor Léto s badmintonem 2021Badminton na Výstavišti

Výstaviště České Budějovice, pavilon B1
+420 380 830 617

mapa


Naši partneři
 • RUN Czech
 • WIP REKLAMA ... my děláme reklamu
 • Sportovní klub Badminton Český Krumlov
 • SportObchod.cz
 • ČEVAK a.s.

Přijímáme platební karty
 • Visa
 • Visa
 • Visa
 • Visa
 • Visa
 • Visa

Veškeré informace obsažené v této webové prezentaci jsou pouze nezávazné.
© 2013 - 2021 Badminton na Výstavišti
 
Nahoru