Badminton na Výstavišti - první badmintonová hala v Českých Budějovicích

Badminton na Výstavišti

Badmintonová hala pro veřejnost v Českých Budějovicích

Badminton na Výstavišti - první badmintonová hala v Českých Budějovicích

Rezervovat
kurt

Pravidla ligy párů

Jak to funguje

Do Badmintonové ligy párů se hlásí dvoučlenné týmy v libovolném složení (žena + žena, muž + muž, žena + muž). Každý hráč smí hrát pouze v jednom týmu pro čtyřhru a jednom týmu pro smíšenou čtyřhru (nejvýše tedy ve dvou týmech). Jednotlivé týmy budou rozděleny do skupin po 3 týmech (v poslední skupině se může počet týmů lišit). Obsazení skupin nezávisí na složení týmu (tj. mohou proti sobě nastoupit např. týmy dvou žen proti dvěma mužům), ale pokud některý hráč hraje ve dvou týmech, pokusíme se vždy při losování vyhnout tomu, aby takové týmy hrály proti sobě. Pokud k tomu přesto dojde, zápas se samozřejmě neodehraje a bude hodnocen jako remíza.
V rámci skupiny musí každý tým s každým sehrát v průběhu kola jeden zápas. Kolo trvá čtyři týdny, takže na každý tým vychází přibližně jeden zápas za 14 dní.

Na konci kola se podle výsledků zápasů sestaví žebříček. Před vytvořením nových skupin budou všechny nesehrané zápasy nebo nenahlášené výsledky pro oba soupeřící týmy hodnoceny, jako by skončily 0:21, 0:21. Pokud se některý zápas neodehraje vinou jednoho z týmů, bude jeho výsledek kontumován ve prospěch druhého týmu. Je tedy v zájmu každého týmu, aby odehrál všechny zápasy. V případě, že zjistíte, že byl nějaký výsledek zapsán nesprávně, informujte o tom prosím neprodleně recepci.

Nové skupiny se vytvoří tak, že první tým postoupí o skupinu výš, poslední tým klesne o skupinu níž a prostřední tým zůstane ve své skupině. Díky tomu mají týmy šanci poznávat stále nové soupeře a pokud se budou zlepšovat, budou stoupat žebříčkem stále výš.

Pravidla

Zápasy Ligy se řídí standardními pravidly badmintonu. Dodržování pravidel si hlídají sami hráči. Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů, s vítězstvím o dva body (maximálně 30:29). Samozřejmě není problém, pokud se více týmů ze stejné skupiny domluví a sehrají své zápasy v jeden den. Výsledek zápasu zapíšete do výsledkových listů, které obdržíte na recepci. Průběžné výsledky můžete sledovat ve facebookové skupině Badmintonová liga České Budějovice, konečné výsledky naleznete na našem webu v sekci Liga.

Je zakázáno hrát zápasy v jiném týmovém složení, případně sehrát zápas bez účasti jednoho z členů týmu (tj. jako trojhru) – pokud tým nenastoupí v plném složení, bude zápas kontumován ve prospěch druhého týmu.

Pro žebříček pořadí ve skupině jsou prvním kritériem získané body za vítězné zápasy. Při bodové shodě je druhým kritériem poměr setů (5:4 je tedy lepší než 6:5). V případě, že je i poměr setů shodný, rozhoduje poměr míčků.

Startovné

Startovné za jedno kolo Ligy (čtyři týdny) je 80 Kč za tým. Startovné je nevratné (i v případě, že se příslušné zápasy neodehrají). Startovné je třeba uhradit před začátkem nového kola.

Jak kontaktovat hráče

Zápasy si hráči domlouvají sami. Každý hráč musí mít ve své registraci uveden alespoň jeden kontaktní údaj (mobil, e-mail), jehož prostřednictvím se můžete navzájem kontaktovat.

Každý hráč si sám hlídá, které zápasy mu ještě zbývají odehrát. Doporučené pořadí zápasů najdete na facebooku Ligy; slouží jen pro Vaši orientaci. Platí dohoda, že tým, který je v rozpisu zápasů uveden jako první (“domácí”), se zároveň stará o organizaci, tj. kontaktuje soupeře, rezervuje kurt a vybírá míčky.

Délka rezervace kurtů závisí na vzájemné dohodě týmů. Z našich zkušeností vyplývá, že čtyřhrové zápasy obvykle trvají déle než zápasy ve dvouhře, a proto doporučujeme rezerovovat si kurt alespoň na hodinu, za půl hodiny se deblový zápas nemusí stihnout odehrát.

Jak se zapojit do Ligy

Do Ligy se hlásí vždy celé týmy. Přihlásit se můžete vyplněním dotazníku v hale na recepci nebo online

Ligovým týmem se můžete stát vždy na začátku kola, které trvá přibližně čtyři týdny.

Obvykle bývá nový tým zařazen do nejnižší skupiny. V odůvodněných případech (tj. například znáte některé z hráčů Ligy a víte, že je výkonnostně na přibližně stejné úrovni) můžete požádat o zařazení do vyšší skupiny, řešit to budeme individuálně.

Jak přerušit účast v Lize

Pokud hrajete Ligu, ale víte, že v příslušném kole (kolech) nebudete moci sehrát potřebné zápasy, informujte nás o této skutečnosti e-mailem hala@mintcb.cz nebo osobně. Pro následující kolo zůstanete v pořadí týmů na stejném místě (tj. jako kdyby k přerušení nedošlo), za každé další kolo se v pořadí propadnete o tři místa. Vaši soupeři ve skupině budou o Vaší nepřítomnosti a Vašem návratu do Ligy informováni e-mailem.

Jak ukončit účast v Lize

Pokud se rozhodnete, že už nechcete hrát Ligu, rovněž nás prosím o této skutečnosti informujte, abychom mohli Vaše jméno vyřadit a soupeři z Vaší skupiny Vás už zbytečně nekontaktovali. Pokud je to jen trochu možné, neukončujte svou účast v průběhu kola, ale vždy odehrajte všechny své zápasy příslušného kola.
Věříme, že Vás Liga bude bavit a bude přínosem pro kvalitu Vaší hry.

Turnaje


Hromničný turnaj smíšených trojic 3.2.2018

Pojďte poměřit své deblové síly na oblíbený turnaj smíšených trojic, který proběhne v naší hale 3. února od 9.00.


Lednový turnaj ve dvouhře 20.1.2018

Od září do prosince jsme ty dvouhry jenom tak šolichali, ale teď už je sezóna v plném proudu a můžeme se do toho pořádně opřít. Srdečně zveme všechny zkušené i začínající badmintonové hráče na turnaj singlů, který proběhne v sobotu 20.1.2018 od 9.00.

Kalendář akcí

Termíny turnajů, ligových kol, kempů ...Badminton na Výstavišti

Výstaviště České Budějovice, pavilon B1
+420 380 830 617

mapa


Naši partneři
  • RSL Czech
  • RUN Czech
  • WIP REKLAMA ... my děláme reklamu
  • Sportovní klub Badminton Český Krumlov

Přijímáme platební karty
  • Visa
  • Visa
  • Visa
  • Visa
  • Visa
  • Visa

Veškeré informace obsažené v této webové prezentaci jsou pouze nezávazné.
© 2013 - 2018 Badminton na Výstavišti
 
Nahoru